Blogdan yazılar

hosting image
blog list image

YANDEX CONNECT E-MAİL HESABI KURULUMU

Merhaba


Daha önceki yazımızda YANDEX E-POSTA HESABI KURULUMU | YANDEX MAİL POP IMAP SMTP AYARLARI isimli makalede internet sitesini yandexe ekleyerek mail trafiğini yandex üzerine aktarmayı anlatmıştık. 


 


Bundan sonra yandex connect platformunu oluşturarak, tüm hesapları yandex connect üzerine taşımıştı. Şimdiki yazımızda Yandex Connect e-mail hesabı kurulumunu anlatacağız.


Öncelikle https://connect.yandex.com/portal/admin adresinden yandex mailimiz ile giriş yaparak sol üst köşedeki açılır alandan YENİ KURUM EKLE'ye tıklıyoruz.


yandex connect1


Yeni siteyi eklediğinizde sitenin sağ üst köşesinde doğrulanmadığı ile ilgili bir uyarı görünmektedir.


yandex connect2


 


Site adresnin üzerine tıkladığınızda yan tarafa doğru bir açılıp, sizden bir html dosyası oluşturarak, içerisine bazı kodlar eklemenizi ve bu dosyayı sitenizin FTPana dizinine atmanızı isteyecektir.


 


yandex connect3


 


Doğrulama tamamlandığında  "Bu alan adı için MX kayıtları ayarlanmadı" şeklinde bir uyarı verecektir.  Bu uyarıyı aldığınızda diğer aşama olarak reseller ya da sunucunızın Whm paneline girerek EDİT DNS ZONE alanından  sitenizin MX, CNAME, SPF ve DKIM kayıtlarını güncellemeniz gerekmektedir.Yandex'in MX, SPF, CNAME ve DKIM kayıtlarına https://yandex.com.tr/support/kurum/set-mail/mx.html buradan erişebilirsinizyandex3


Yukarıdaki şekilde tüm kayıtlar düzenlendikten sonra Remote Mail Exchanger mutlaka seçilerek kaydedilmelidir.


yandex4


 


Bu şekilde internet sitemizi yandex üzerine aktarmış oluyoruz ve mail trafiğimiz artık yandex üzerinden gidecektir.


Şimdi 2. aşama olarakmail hesalarınızın yandexx üzerinde açılması gerekecektir. Aksi durumda mail gönderip alamayacaksınız.


Bu işlem için https://connect.yandex.com/portal/admin/structure buradan KURUMSAL YAPI alanına tıklayarak ÇALIŞAN EKLE'yi işaretlemelisiniz


yandex cınnect 4


 


Mail hesabınızı oluşturduktan sonra MUTLAKA mail.sitenizinadı.com şeklinde webmail üzerinden giriş yaparak mailinizi onaylamanız gerekecektir. Aksi durumda yine mail alış verişinde sorun olacaktır.

En iyisi için bizimle iletişime geçerek hemen teklif alın

İletişim
izmir dijital ajans dijital pazarlama