Blogdan yazılar

hosting image
blog list image

vSAN Object Repair Timer nedir ve nasıl değiştirilir?

vSan’da bulunan Object Repair Timer varsayılan olarak 60 dakika yani 1 saattir fakat bu süre değiştirile bilir.


Peki, neden 60 Dakkika ?


Güncelleştirme sırasında hesaplanan en optimum süre bir saat tir. Bildiğiniz gibi vSan obje bazlı işlem yapar bir saaat içerisinde işlem yapılan host geri gelmezse vSAN Object repair yaparak eksik olan objeleri cluster’daki diğer hostlarda oluşturmay başlar.vSan çalışan hostlarda herhangi donanımsal ve/veya yazılımsal bir işlem sırasında host’un kapatılıp ayağa kalkma süresi ortalama olarak bir saat olarak ele alınmıştır bu yüzdendir ki Object Repair Time değeri 60 dakkika olarak gelir.


Herhangi bir işlemden önce bu süre değiştirile bilir. vSan 6.7 U1 ile birlikte bildiğiniz gibi vSan artık tamamen HTML 5 olarak çalışmakta.
HTML5 arayüzünden girip Cluster > Configure > Services > Advanced Options > Object Repair Timer ‘ı değiştirmeniz mümkünPeki ihtiyaç halinde bu süre nasıl kısaltılır ?
Senaryo gereğince vSan hostlarımızdan biri bir sebeple down oldu ve Object Repair Başlatmak istiyoruz


Bu işlemi yapmak için;
Cluster > Monitor >vSAN > Resyncing Object > Resyncig Throttling i kullanarak bu işlemi hızlıca başlata bilirsiniz.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın altında bulunan yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

En iyisi için bizimle iletişime geçerek hemen teklif alın

İletişim
izmir dijital ajans dijital pazarlama