Blogdan yazılar

hosting image
blog list image

ÜCRETSİZ SERVER MONİTORİNG ARAÇLARI

Merhabalar. Sunucularınızı ya da web sitelerinizi sürekli olarak kontrol etmek bir iş yükü. Bu bağlamda Ücretsiz Server Monitoring Araçları tam da


ihtiyaçları karşılaşamakta. Aşağıda online olarak bir kaç sunucu ve site monitör sitesini sizlerle paylaşacağız. 


1- Uptime robot


Hemen hemen herkesin ilk aklına gelenlerden birisi diyebiliriz. uptimerobot.com üzerine kayıt olarak sunucu IP ya da site adresinizi eklediğinizde belirli aralıklar ile sitenize ping göndermekte ve olası bir sorunda size bilgi maili iletmekte. Ücretli olarak SMS ile bilgilendirme de yapmakta. 


Siteye https://uptimerobot.com/ üzerinden erişebilirsiniz.


 


2- Pinguzo


Oldukça kullanışlı olan bir diğer server monitöring aracıda pinguzo. Pinguzo ile sunucunuza ait sadece erişim durumunu kontrol etmek haricinde sunucu CPU Load seviyesi, RAM Kullanımı ve Disk İ/O gibi bir çok alanı takip edebilyorsunuz. 


Sunucunuzda olası bir yoğun kullanımda size bir mail ile bilgi vererek hangi site ya da uygulamanın yüksek kullanımını göstermektedir.


Siteye https://pinguzo.com/ buradan üye olarak servisi kullanmaya başlayabilirsiniz.


 


3- NodeQuery Linux Server Monitoring


NodeQuery ile de aynı şekilde sunucunuzdaki CPU, RAM, Disk kullanım kontrollerini yaparak, olası bir olumsuz durumda mail ile bilgi alabilirsiniz. NodeQuery aktif olması için öncelikle siteyeüye olmanız gerekmekte. Üye olduktan sonra sunucunuzu sisteme ekliyorsunuz, size bir kod iletiyor ve SSH ile bu kodu çalıştırmanız akabinde veriler ilgili siteye aktarılıyor ve sunucularınızı monitör etmeye başlıyorsunuz. 


Su siteye de https://nodequery.com/ üzerinden giriş yapabilirsiniz.

En iyisi için bizimle iletişime geçerek hemen teklif alın

İletişim
izmir dijital ajans dijital pazarlama