Blogdan yazılar

hosting image
blog list image

SEO HOSTİNG İLE ARAMA MOTORLARINDA YÜKSELMEK İSTERMİSİNİZ ?

Genellikle hepimizin internet siteleri üzerinde yaptığı çalışmaların ortak amacı arama motorlarında yükselmek. Bunun için özgün


içerikler üretiriz, seo uyumlu web sitesi temaları seçeriz, özellikleri yüksek hosting paketlerini tercih ederiz gibi gibi bir çok kritere dikkat ederiz. Fakat tüm bunların sonunda genellikle istediğimiz sonucu elde edemeyebiliriz. Peki neden ?


Web siteniz yeterince hızlı açılıyor mu ?


Maalesef ki çoğu kişi bütçesi sebebiyle uygun hosting paketlerini tercih etmekte. Hâl böyle olunca da bir sunucuda binlerce site olması, sunucu donanımlarının yeteri kadar performanslı olmaması, tek IP üzerinde binlerce site olması ve bu siteler içerisinde uygunsuz siteler sebebiyle sizin sitenizinde zarar görmesi gibi bir çok olumsuz etken olabilmekte. Düşük CPU ve RAM limitli hosting paketlerinde siteleriniz oldukça yavaş çalışacak ve bu da sitenizin hızını olumsuz etkileyerek, kullanıcılarınızın sitenizden çabuk çıkmasına sebep olacaktır. tabii bu durumda beraberinde sitenizin sıralamasını olumsuz etkilemek ile karşınıza gelecektir.


Peki web site temanız seo uyumlu mu ?


Teknolojinin geliştiği ve hızla değişmeye devam ettiği günümüzde ücretli ve ücretsiz binlerce web site teması bulunmakta. Genelliklede güncellenmeyen, gereğinden fazla şekilde kullanılan eklentiler ile şişirilen web sitelerinde web siteniz, normalinden çok fazla sorgu tüketerek yavaşlar. Bu da sitenizin kullanıcılarınıza gerektiği kadar hızlı bir erişim imkanı vermemesine neden olur. Bu sebepledir ki web sitenizi iyi derecede optimize edilmesi, sitenizin hızlı açılmasına ve arama motorları tarafından da iyi derecelendirilmesine sebep olacaktır.


Web sitenizi nasıl hızlandırabilirsiniz ?


Öncelikle internet sitenizin barınacağı hosting paketinizin özelliklerini iyi incelemeniz gerekmektedir. Mutlaka SSD disk bir sunucu üzerinde CPU ve RAM limitleri yüksek ya da ideal seviyede olan, bununda yanında İ/O limitleri de yüksek seviyede olan bir hosting paketi seçmeniz faydalı olacaktır.


Hosting özelliklerinin yanı sıra iyi derecede yazılımsal olarak optimize edilmiş temalar seçmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde gereksiz olan tüm eklentileri kaldırarak gerek güvenlik gerekse de siteniz üzerindeki yükü hafifletmiş olacaksınız.


Web sitenizin hızlanması için en önemli etkilenlerden birisi olan CACHE... Cache eklentileri bir web sitesi için olmazsa olmazlardandır. Özellikle wordpress siteler yapıları gereği çok fazla açık bulundurabilmekte ve bu sayede gelebilecek isteklerden dolayı siteler yavaşlayabilmektedir. Cache eklentisi kurarak sitenizin yükünü ciddi anlamda hafifletmeniz mümkündür. En iyi Wordpress Cache eklentisi olarak Fastest Cache önerebiliriz.


Sitenizin sıralamada yükselmesi için can alıcı nokta Seo hosting

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere maalesef ki bir fiziksel sunucuda tek bir IP üzerinde binlerce site barındıran hayli firma mevcut. Bu da sitenizin kalite puanını olumsuz olarak etkilemektedir. Bu anlamda gerek sitenizin sunucudaki diğer sitelerden etkilenmemesi için gerekse de backlink ağınızı oluşturmak için SEO hosting paketleri can alıcı bir özelliktir.


SEO hosting paketleri yapıları gereği birbirinden bağımsız A ve C Class IP ile sağlandığı için internet sitelerinizin sunucudaki diğer sitelerden olumsuz etkilenmemesi yanı sıra, siteleriniz arasında da backlin verdiğinizde backlinkleriniz rakip sitelerden gelir gibi kaliteli olacaktır.


Yukarıda bahsettiğimiz ve daha bahsedilebilecek bir kaç özellik ile internet siteleriniz arama motorlarında kalıcı olarak yükselebilmektedir.

En iyisi için bizimle iletişime geçerek hemen teklif alın

İletişim
izmir dijital ajans dijital pazarlama