Blogdan yazılar

hosting image
blog list image

KİRALA SENİN OLSUN (KSO) SUNUCU ALMANIN AVANTAJLARI

Bildiğiniz üzere ikinci el de olsa sunucu fiyatları oldukça yüksek. Heleki yeni nesil bir sunucu alacaksanız fiyatlar neredeyse sıfır ayarında olmakta.


Sıfır sunucu fiyatlarından hiç bahsetmiyoruz bile...


Kiralık sunucu paketleri ise genel olarak standart özelliklerde olduğu için ek donanım ilave etmek fiyatı çok artırmakla birlikte bir çok firma donanım değişikliğine de müsade etmediği için kişi ya da firmalar mecbur olarak kendi sunucularını almak durumunda kalıyorlar. Hal böyle olunca yukarıda bahsettiğimiz üzere ikinci el de olsa sunucu fiyatları göz önünde bulundurulduğunda Kirala senin olsun sunucu tam dabu amaçla ihtiyaçları tek kelime ile karşılamakta.


 


Kirala Senin Olsun Sunucu Avantajları  • En büyük avantajı, bir sunucuya tek seferde ödeme yapıp, barındırma vs masrafları ile ayrıca ödeme yapmak yerine alım modeline göre 12 Ay ya da 24 ay olarak taksitli sunucu almış olurken, barındırma gibi ek masraf da ödemezsiniz.

  • KSO Sunucu en büyük diğer avantajı ise, sunucu kendinize ait olduğunda, olası bir donanımsal arızada o donanımı müşteri olarak sizin karşılamanız gerekmektedir. Ancak KSO sunucularda alım süreniz boyunca firmanın parça değişim garantisi altında olursunuz

  • Aynı şekilde Kirala Senin olsun sunucularda ödeme periyotlarını yine siz belirlersiniz. Bu sebeplede peşin yerine taksitle sunucu almanın keyfine varırsınız.

  • KSO Sunuclarda normal şartlarda donanımlarda değişiklik olmayan Kiralık Dedicated sunucu modelleri yerine satın alma anında ek RAM ve DİSK gibi ilaveler yaparaki tam da aradığınız sunucu modelini oluşturabilirsiniz.


 


Kirala Senin Olsun Sunucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli  • KSO Sunucu alırken hizmet alacağınız verimerkezi ya da firmayı mutlaka iyi seçmelisiniz. Zira KSO süresi boyunca sunucuyu ödemesi bitmediği için farklı bir yere alamayacağınız için kötü bir firma tercih ettiğinizde o firmadan ayrılamayacağınız için ciddi anlamda madur olursunuz. 

  • En büyük diğer avantajı ise sunucu satın aldığınızda sunucuya ihtiyacınız kalmadığında satmak haricinde başka bir çareniz olmayacağı için zarar etmiş olacaksınız. Ancak kirala senin olsun sunucularda ise ihtiyacınız kalmadığı anda alımı durdurabilirsiniz. Tabi bu şekilde olduğunda sunucuyu alma hakkınızda kaybolacaktır.

  • Yukarıda da ifade ettiğimiz en büyük avantajlardan birisi de donanım olarak istediğiniz yapılandırmayı satın alabilirsiniz.

En iyisi için bizimle iletişime geçerek hemen teklif alın

İletişim
izmir dijital ajans dijital pazarlama