Blogdan yazılar

hosting image
blog list image

HOSTİNG NEDİR? NASIL SATIN ALINIR

Türkçe tanımlamasıyla alan adı barındırma hizmeti şeklinde telaffuz edilen Hosting bir internet sitesinin de çalışması için özel olarak ayrılmış


olan ana bir bilgisayardır. Her internet sitesi mutlaka bir hosting’ e bağlı olmak durumundadır. Hosting yani ana makinanın 7/24 açık olması gerekir. Aksi takdirde sitenize gelen ziyaretçiler sitenizdeki bilgilere erişemez. Sunucular yalnızca web sitesi için değil aynı zamanda maillerinizi de kontrol edebilmeniz ve alabilmeniz içinde gereklidir. kesintisiz bir hizmet ve trafik ancak iyi bir hosting sayesinde mümkün olacaktır.


Hostinglerin sorunsuz bir şekilde çalışıyor olması önemli bunun içinde Datacenter denilen ve içinde binlerce sunucuyu barındıran yapıların olması gerekir. Bu sistemin kurulması öyle basit değildir bunun için kesintisiz elektrik sağlanabilmesi için jeneratörler, klimalar gereklidir. Bu alan mühendisler tarafından sürekli olarak kontrol altında tutulur ve her şeyin de yedekli olması sağlanmalıdır.


Hosting Çalışma Mantığı Nedir?


Hosting hizmetinin alınmasının mantığında alan adı vardır. Yani internete giren bir kullanıcı alan adını arama motoruna yazdığında o domainin karşılık geldiği isme gider ve sistem çalışmaya başlar. Hosting alınırken de dikkatli hareket etmek gerekir. Örneğin firmanın genel özellikleri ve desteği önemli bir konudur. Bunun yanı sıra sunucunun da hızının iyi olması gerekir. Hızı iyi olmayan bir sunucunun sitenize faydasından çok zararı olacaktır.


Tüm bu işlemler doğrultusunda internette başarılı bir yayın yapmak isteniyorsa kaliteli bir hizmet almak şarttır.


Hosting Satın Almak İçin Neler Gereklidir


www.aktifhost.net internet sitemiz üzerinden ihtiyacınıza uygun hosting paketini alarak, havale ya da kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme akabinde hosting paketiniz aktif olmakta ve mailinize gelen bilgiler ile hostinginize giriş yaparak sitenizi kurabilirsiniz.

En iyisi için bizimle iletişime geçerek hemen teklif alın

İletişim
izmir dijital ajans dijital pazarlama